سرویس خواب استاندارددرچه ابعادی تولید می شود؟

ابعاد استاندارد سرویس خواب

سرویس خواب چرا باید دارای ابعاد استانداردباشد؟خرید یک تختخواب استاندارد و مناسب، اصلی‌ترین موردی است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

گاهی براثر استفاده از تخت خواب های غیر استاندارد صدمات غیر قابل جبرانی به افراد وارد شده است و برخی مجبور شده اند برای درمان به پزشک مراجعه کنند. با انتخاب درست تخت خواب، بدن خود را در هنگام خوابیدن ایمن کنید.

امروزه هزاران نوع تختخواب در بازار موجود است که یافتن و انتخاب گزینه مناسب را تا حدی دشوار می‌کند، اما دانستن این نکات مهم راهنمای خوبی برای خرید مناسب می باشد:

قبل از تصمیم به خرید و رفتن به بازار، طول و عرض اتاق خواب خود را به‌دقت اندازه بگیرید.

ممکن است اتاق شما آنقدر کوچک باشد که مجبور به خرید کاناپه‌های تخت‌شو یا تخت‌های کارسازی شده در دیوار باشید. می توان گفت تصمیم‌گیری درباره اندازه یک تخت مناسب، نیمی از کار است.

دقت به ارتفاع تختخواب نیز مهم است. ارتفاع باید در هنگام نشست و برخاست موجبات راحتی شما را فراهم آورد.

اندازه های استاندارد تختخواب:
*ارتفاع تختخواب معمولا ۳۵ سانتیمتر است
*ابعاد (عرض و طول) تختخواب یک نفره ۹۰ در ۲۰۰ سانتیمتر
*ابعاد (عرض و طول) تختخواب دونفره (۱۸۰ یا ۱۶۰) در ۲۰۰ سانتیمترسرویس خواب

جزئیات سرویس خواب

هر سرویس خواب از اجزای زیر تشکیل شده است:

۱-     یک تخت خواب دو نفره با سایز استاندارد ۲۰۰*۱۶۰

۲-     یک آینه و یک میز و صندلی آرایش

۳-     همچنین دو عدد پایتختی

۴-     کمد لباس

 

البته کمد لباس در صورت تمایل مشتری می تواند به سرویس خواب اضافه گردد و جز ملزومات سرویس خواب نیست.

هرچند که هر کدام از سایر اجزا نیز به صورت جداگانه قابل سفارش هستند. مثلا امکان سفارش تخت و پایتختی بدون میز آرایش و یا بطور کلی امکان اضافه کردن و یا حذف کردن هر کدام از اجزا امکان پذیر است.

تخت های یک نفره نیز دارای ابعاد متفاوتی هستند می توان آنها را چنین دسته بندی نمود:

۲۰۰*۹۰

۲۰۰*۱۰۰

۲۰۰*۱۲۰

۲۰۰*۱۴۰

برای تخت های یک نفره عرضی بین ۹۰ تا ۱۱۰ سانتی متر مناسب است. اگر چاق هستید یا در خواب زیاد غلت می زنید و حرکت می کنید بهتر است تختی با عرض ۱۱۰ سانتی متر انتخاب کنید. تخت های دو نفره هم باید عرضی بین ۱۳۵ تا ۱۵۰ سانتی متر داشته باشند.

بهتر است طول تختخواب یک نفره برای جوانی بلند قد ۲ متر باشد. برای بزرگسالانی با جثه متوسط، طولی به اندازه ۱۹۰ سانتی متر کافی است.ابعاد تخت های کودکان و نوزادان هم به سن و قد کودک بستگی دارد.

 

سرویس خواب

ارتفاع سرویس خواب:

تختخواب نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشد، ارتفاعی بین ۳۵ تا ۴۰ سانتی متر برای تختخواب مناسب است تا رفتن به تخت و خارج شدن از آن و همین طور مرتب کردن روتختی و ملحفه ها برای شما راحت باشد.
اگر شخصی که می خواهد تختخواب بخرد، در تخت کم تحرک است این ارتفاع می تواند بین ۵۰ تا ۵۵ سانتی متر نیز باشد.برای چیدمان تختخواب هم باید نکاتی را مد نظر داشته باشید.

تخت را باید در اتاق به گونه ای قرار دهید که قسمت سر به سمت دیوار باشد تا خارج شدن و داخل شدن از آن راحت باشد. قسمت بالایی تخت هم که معمولا مرتفع ترین بخش تختخواب است و همان قسمت سر یا قسمت بالش می شود، می تواند جدا یا چسبیده به دیوار باشد که با توجه به راحتی تان می توانید یکی از این ۲ را انتخاب کنید.

النا مبل
ارسال رایگان بسته هدیه
دریافت کاتالوگ رنگ ها
اگر این محصول را پسندیده اید ، پیشنهاد میکنیم فایل کاتالوگ PDF محصول را از دست ندهید. در این کاتالوگ تنوع رنگ محصول و توضیحات تکمیلی درخصوص ویژگی های آن را مشاهده خواهید کرد.